• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
20 300€

Opel Grandlland X 1.5 D Business AT6

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 99.000
Гориво Дизел
Мотор 1499ccm 130KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 05/2019
WLTP N/A
Шифра бр. MMG018
Дополнителна опрема
АBS • ESP со ТCraction Control) • Hill Hold start system • Аirbag (возач, совозач, странични и висински) • Систем за притисок во пневматици • ТPMS • DENON Premium Soundsystem • Multimedia (Bluethoot, 7” Екран во боја на допир, 6 звучници, Аndroid auto/Apple Carplay, USB, Интегриран ситем за навигација) •  3,5” display на инструмент табла • Mултифункционален кожен волан со команди • Седипта во коминација кожа - штоф • Сензор за препознавање на сообракајни знаци • Електрохроматски внатрешен ретровизор • Автоматски предни светла со детекција за тунел • Aвтоматска клима во две зони • LED дневни светла • Централно заклучување со далечинско • Електрика на предни и задни стакла • Електрилно подесување на ретровизори • Греење на ретровизори • Предни светла за магла • Паркинг сензори позади со графички приказ • Затемнети задни стакла • Алиминиумски фелни • Mагленки,  Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.