• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
16 000€

Opel Insignia Grand Sport 1.6 CDTi 110ks Business

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 145.000
Гориво Дизел
Мотор 1598ccm 110KS
Боја Сина металик
Прва регистрација 10/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 74140
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Cruise Control • LED Дневни светла • Автоматско менување на светлата • Мултифункционален кожен волан со команди • Електрика на предни и задни прозорци • Комфорт предни седишта • Двозонска клима - Климатроник • Кeyless стартување без клуч • Intellilink радио со интегриран систем за навигација Navi RF900 • Патен компјутер • Airbag – возач, совозач, странични и плафонски завеси • Електрична рачна • Индикатрор за притисок во пневматици • Isofix систем на задни седишта • Сензор за дожд • Индикатор за оддалеченост • Систем за избегнување на судир од напред • Индикатор за сензор за задржување во лента • Сопирање и избегнување на судир примала брзина • Детектирање на пешаци • Паркинг сензори – Напред и позади.  • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.