• Пон – Пет: 08:00 – 18:00 | Сабота: 08:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
15 700€

Opel Insignia Grand Sport 1.6 cdti 110ks Ecotec Business MT

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 142.000
Гориво Дизел
Мотор 1598ccm 110KS
Боја Сребрена металик
Прва регистрација 09/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 57545
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag x 6 • Start / Stop Систем • Тraction Control • Индокатор за притисок во пневматици - TPMS • Индикатор за одалеченост • Систем за избегнување на судир од напред • Индикатор за сензор за задржување во лента, сопирање и избегнување на судир при мала брзина • Сензор за дожд • Автоматско затемнување на внатрешен електрохроматски ретровизор • Автоматски светла со детектор за тунел • Cruise Control - Aвтоматски • Radio FR900 intelilink со интегриран систем за навигација • Eкран во боја на допир • Дигитална инструмент табла за возач 8” со напредни функции • Head Up Display • Аларм против кражба • Bose Premium Audio (7 премиум звучници)  Приклучок за USB • Двозонска автоматска клима • Електрика на предни и задни стакла • Електрично подесување на ретровизори • Задна паркинг камера • Паркинг сензори - напред/позади • Full LED светла • LED задни светла • Хром пакет • Aлуминиумски фелни.