• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
18 900€

Opel Insignia Grand Sport 1.6 D 136KS Innovation Business AT

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 142.000
Гориво Дизел
Мотор 1598ccm 136KS
Боја Црна металик
Прва регистрација 07/2019
WLTP N/A
Шифра бр. 63035
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Cruise Control • LED Дневни светла • Магленки • Автоматско менување на светлата • Мултифункционален кожен волан со команди • Електрика на предни и задни прозорци • Комфорт предни седишта • Климатроник • Кeyless стартување без клуч • Intellilink радио со интегриран систем за навигација Navi RF900 • Патен компјутер • Airbag – возач, совозач,странични и плафонски завеси • Електрична рачна • Индикатрор за притисок во пневматици • Isofix систем на задни седишта • Сензор за дожд • Индикатор за оддалеченост • Систем за избегнување на судир од напред • Индикатор за сензор за задржување во лента • Сопирање и избегнување на судир примала брзина • Детектирање на пешаци • Паркинг сензори – Напред и позади Паркинг задна камера • Алуминиумски фелни • Затемнети задни стакла.   *Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.