• Пон – Пет: 08:00 – 18:00 | Сабота: 08:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
18 000€

Opel Insignia Grand Sport 2.0 cdti 170ks Innovation MT

Основни податоци
Тип на возило Седан
километри 149.000
Гориво Дизел
Мотор 1956 ccm 170KS
Боја Црна металик
Прва регистрација 03/2018
WLTP N/A
Шифра бр. 77174
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag x 6 • Start/Stop Систем • Тraction Control • Индокатор за притисок во пневматици -TPMS • Индикатор за одалеченост • Систем за избегнување на судир од напред • Индикатор за сензор за задржување во лента, сопирање и избегнување на судир при мала брзина • Сензор за дожд • Автоматско затемнување на внатрешен електрохроматски ретровизор • Автоматски светла со детектор за тунел • Cruise Control - Aвтоматски • Radio FR900 intelilink со интегриран систем за навигација • Eкран во боја на допир ,Дигитална инструмент табла за возач 8” со напредни функции • Аларм против кражба  • 7 звучника премиум • приклучок за USB • Двозонска автоматска клима • Електрика на предни и задни стакла • Електрично подесување на ретровизори • Задна паркинг камера • Паркинг сензори -напред/позади • Мatrix Full LED светла • LED задни светла • Хром пакет, 18 “ Aлуминиумски фелни. • Возилото е купено во Македонија и сервисирано во овластен сервис. • Регистрирано до 04/2023.