• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Opel Insignia Grand Sport Business 2.0 CDTI 170ks AT

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 110.000
Гориво Хибрид
Мотор 1956ccm 170KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 01/2019
WLTP N/A
Шифра бр. 31848
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag x 6 • Start / Stop Систем • Тraction Control • Park Assist • Forward Collision System • Front Pedestrian Detection • Cruise Control - Автоматски • Индокатор за притисок во пневматици -TPMS • Сензор за дожд • Автоматско затемнување на внатрешен електрохроматски ретровизор • Автоматски светла со детектор за тунел • Аndroid Auto • Apple CarPlay • Radio FR900 intelilink со интегриран систем за навигација • Eкран во боја на допир • Аларм против кражба • 7 звучника премиум • Приклучок за USB • Двозонска автоматска клима • Електрика на предни и задни стакла • Електрично подесување на ретровизори • Паркинг сензори - напред / позади • LED задни светла • 17 “ Aлуминиумски фелни.  • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.