Opel Insignia Grand Sport Business Edition 1.6 CDTI 136ks AT

ABS • ESP •  Cruise Control • LED Дневни светла • Магленки • Автоматско менување на светлата • Мултифункционален кожен волан со команди, Електрика на предни и задни прозорци • Комфорт предни седишта • Климатроник • Кeyless стартување без клуч • Intellilink радио со интегриран систем за навигација Navi RF900 • Патен компјутер • Airbag – возач, совозач, странични и плафонски завеси • Електрична рачна • Индикатрор за притисок во пневматици • Isofix систем на задни седишта • Сензор за дожд • Индикатор за оддалеченост • Систем за избегнување на судир од напред • Индикатор за сензор за задржување во лента • Сопирање и избегнување на судир примала брзина • Детектирање на пешаци • Паркинг сензори – Напред и позади.

• Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.

Цена 17 900 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 78.000
Гориво Дизел
Мотор 1598ccm 136KS
Боја Црна Металик
Прва регистрација 10/2018
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање