Opel Insignia Grand Sport Business 1.6 CDTI 136ks AT

ABS • ESP • Cruise Control, LED Дневни светла • Автоматско менување на светлата • Мултифункционален кожен волан со команди • Електрика на предни и задни прозорци • Комфорт предни седишта • Eлектронска контрола на клиmата со двојна зона • Кeyless стартување без клуч • Intellilink радио со интегриран систем за навигација Navi RF900 • Дисплеј за возач со напредни функции • Патен компјутер • Предни воздушни перничиња за возач /совозач • предни и задни странични воздушни перничиња и воздушна завеса • Електрична рачна • Индикатрор за притисок во пневматици • Isofix систем на задни седишта • Сензор за дожд • Индикатор за оддалеченост • Систем за избегнување на судир од напред • Индикатор за сензор за задржување во лента • Сопирање и избегнување на судир примала брзина • Детектирање на пешаци • Предна и задна помош при паркирање • Задна камера • Aлуминиумски фелни.

• Од технички причини може да има повеќе или помалку опрема.

Цена 19 500 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 71.000
Гориво Дизел
Мотор 1598ccm 136KS
Боја Црна Металик
Прва регистрација 10/2019
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање