• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Opel Insignia Sports Tourer 2.0 cdti 160ks 4×4 OPC Line AT

Основни податоци
Тип на возило Караван
километри 201.000
Гориво Дизел
Мотор 1956ccm 160KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 10/2011
WLTP N/A
Шифра бр. 11111
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag x 6 • Cruise Control • OPC line ентериер • Eлектрика на предни и задни прозорци • Електрично подесување на ретровизори • Мултифуинкционалек кожен волан со команди • Кожни седишта • Греачи на предни седишта • Патен компјутер • Автоматска клима уред • Start - Stop функција • Систем за навигација • Паркинг сензори • АUTO Parallel park • Задна паркинг камера • Bixenon светла • Панорамски покрив • Isofix систем на задни седишта • Радио • Магленки • Пакет за внатрешно осветлување • Автоматско менување на светло со детектор за тунел • Електрохроматски ретровизор • Автоматско подесување на седишта со меморија • Сензор за дожд • Електрична сопирачка за паркинг • Автоматска трансмисија • Кровни носачи ОПЕЛ Алуминиумски фелни ’18 со GOODYEAR летни гуми • Фабричка кука што се собира • Резервна гума • Летни и зимски патосници ОПЕЛ Комплетна сервисна историја во овластени сервиси и голем сервис направен на 10/21.  • Од технички причини може да има повеке или помалку опрема.