Opel Zafira Tourer Business 7 seat 1.6 CDTI 136ks MT

ABS • Airbag • Cruise Control • Мултифинкционален кожен волан со команди • Електрично подесување на ретровизори • Систем за климатизација • Електика на предни и задни прозорци • Патен компјутер • Start – Stop • Систем за навигација Navi 850 • Bluetooth • Радио CD • Isofix систем на задни десишта • Наслон за рака • Паркинг сензори – напреди и позади • Задна паркинг камера  • Кровни носачи • Сензор за светло • Сензор за дожд • Mагленки • Алуминиумски фелни • 7 седишта.

 • Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.

Цена 10 500 €
со ДДВ
Каросерија Монуволуменец
километри 149.000
Гориво Дизел
Мотор 1598 ccm 136KS
Боја Махагони Металик
Прва регистрација 05/2016
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање