• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
26 900€

Peuegot 508 Bluehdi 2.0 160KS GT EAT8

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 76.000
Гориво Дизел
Мотор 1997ccm 160KS
Боја Бела
Прва регистрација 05/2020
WLTP N/A
Шифра бр. MMG024
Дополнителна опрема
АBS • ESP • ASR • 6x Airbag,Аdaptive Cruise Control • Full Led систем на предни светла • Аctive Blind Spot Monitoring (систем за предупредување на мртов агол) • Attention Assist Driving System • Тraction Control • Collision Warning System • Индикатор за притисок во пневматици • Keyless пристап без клуч • Задна паркинг камера со панорамски преглед • Систем за навигација во боја • Автоматска клима уред • Електрично подигање и затварање на багажникот • Паркинг сензори напред и позади • Tонирани задни стакла • Електрика на ретровизори - ел.преклопливи • Електрично подигање на предни и задни прозорци • Мултифинкционален F1 кожен волан • 10” Eкран на допир • Аndroid Auto • Apple CarPlay • Дигитална инструмент табла за возач • Drive Mode (Eco, Comfort, Normal, Sport) • Спортски седишта • Ентериер во комбинација кожа-штоф • Isofix- систем на задни седишта • Aлуминиумски фелни.