• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Peugeot 3008 Аllure 1.5 BlueHDI 130KS Automatic

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 4.760
Гориво Дизел
Мотор 1499ccm 130KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 09/2021
WLTP N/A
Шифра бр. 116718
Дополнителна опрема
Allure Пакет -ABS • CDS • ASR • AFU • REF • Hill assist • 6 Воздушни перничиња (предни, странични и завеси, Двозонски автоматски клима уред • Мултифункционален кожен волан со команди • Систем за Автоматско кочење во сличај на опасност (ABE) • Систем на рано предупредување на можен судар (ЕFC) • Помош при тргнување на нагорнина (Hill Assist) • Систем за предупредување за ненамерно напушртање на лента • Активен систем за мртов агол (ABSD) • Aвтоматско вклучување и исклучување на долго светло (HBA) • Aдаптивен темпомат со функција ACC 30km/h Stop&GO • Систем за следење на притисок во пневматици • Електрично подигање на предни и задни стакла • Peugeot i-Cockpit со дигитален 12,3”TFT возачки екран во боја • 10” Eкран на допир со 3D навигација • Гласовни команди и видео излез DNH • Радио уред MP3 • USB, Bluetooth handsfree • Внатрешно амбиентално советлување • Full LED предни светла • Задна паркинг камера со 180 поглед • Паркинг сензори • Затемнети задни стакла • 18 Алумииниумски фелни • Полукожен ентериер • Kровни шини. • Возлито е купено во Македонија. • Регистрирано до 09/2022. • од технички причини може да има повеќе или помалку опрема.