• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
21 500€

Peugeot 3008 BLUEHDI 1.5 130ks S&S Active Business AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 131.000
Гориво Дизел
Мотор 1.5 130KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 02/2020
WLTP N/A
Шифра бр. MMG033
Дополнителна опрема
ABS • CDS • ASR • AFU • REF • Hill assist • Двозонски автоматски клима уред • Aлуминиумски фелни • Електрични подигнувачи на предни и задни стакла • Peugeot i-Cockpit со дигитален 12,3”TFT возачки екран во боја • Препознавање на сообраќајни знаци за ограничување, темпомат со ограничување на брзина • Електришна сопирачка за паркирање • Преден наслон за раце • Радио уред - МР3; USB; Bluethoot handsfree и мултифункционален кожен волан • Електрично подесување на ретровизори • LED дневни светла, магленки, навигација • Isofix прицрствуваши х3 • Предни и задни паркинг сензори • START -STOP • Дополнително затемнети задни стакла • 3 х 12V прилкучоци, повеќенаменски екран на допир • LED внатрешно осветлување. • Од технички причини мозе да има наведено повеќе или помалку опрема.