• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Peugeot 5008 Active Business BlueHDI 130ks AT 7 seat

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 124.000
Гориво Дизел
Мотор 1499ccm 130KS
Боја Бела
Прва регистрација 11/2018
WLTP N/A
Шифра бр. 77577
Дополнителна опрема
ABS • CDS • ASR • AFU • REF • Hill assist • Двозонски автоматски клима уред • Aлуминиумски фелни • Електрични подигнувачи на предни и задни стакла • Peugeot i-Cockpit со дигитален 12,3” TFT возачки екран во боја • Препознавање на сообраќајни знаци за ограничување • Темпомат со ограничување на брзина • Lane departure warning system • Traction Contol • Сет за поправка на пневматици • Електришна сопирачка за паркирање • Преден наслон за раце • Радио уред - МР3 • USB • Bluethoot handsfree и мултифункционален кожен волан • Електрично подесување на ретровизори • LED дневни светла • магленки • навигација • Isofix прицрствуваши х3 • Предни и задни паркинг сензори • START - STOP • Дополнително затемнети задни стакла • 3 х 12V прилкучоци • повеќенаменски екран на допир • LED внатрешно осветлување. • Од технички причини може да има повеќе или помалку опрема.