• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
23 800€

Peugeot 5008 BlueHDi 130ks AT8 Active Business

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 120.000
Гориво Дизел
Мотор 1449ccm 130KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 10/2019
WLTP N/A
Шифра бр. 91184
Дополнителна опрема
ABS • CDS • ASR • AFU • REF • Hill assist • Двозонски автоматски клима уред • Aлуминиумски фелни • Електрични подигнувачи на предни и задни стакла • Peugeot i - Cockpit со дигитален 12,3”TFT возачки екран во боја • Препознавање на сообраќајни знаци за ограничување • Темпомат со ограничување на брзина • Електришна сопирачка за паркирање • Преден наслон за раце • Радио уред - МР3 •USB • Bluethoot handsfree и мултифункционален кожен волан • Електрично подесување на ретровизори • LED дневни светла • Магленки • Навигација • Isofix прицрствуваши х3 • Предни и задни паркинг сензори • START-STOP • Дополнително затемнети задни стакла • 3 х 12V прилкучоци, повеќенаменски екран на допир • LED внатрешно осветлување. • Од технички причини мозе да има наведено повеќе или помалку опрема.