Peugeot 5008 Business 1.6 Bluehdi 120ks 7 seat AT

ABS • CDS • ASR • AFU • REF • Hill assist • Двозонски автоматски клима уред • Aлуминиумски фелни • Електрични подигнувачи на предни и задни стакла • Peugeot i-Cockpit со дигитален 12,3”TFT возачки екран во боја • Препознавање на сообраќајни знаци за ограничување • Темпомат со ограничување на брзина • Lane departure warning system • Traction Contol • Сет за поправка на пневматици • Електришна сопирачка за паркирање • Преден наслон за раце • Радио уред – МР3 • USB • Bluethoot handsfree и мултифункционален кожен волан • Електрично подесување на ретровизори • LED дневни светла • магленки • навигација • Isofix прицрствуваши х3 • Предни и задни паркинг сензори • START-STOP • Дополнително затемнети задни стакла • 3 х 12V прилкучоци • повеќенаменски екран на допир • LED внатрешно осветлување • Kровни носачи.

• Од технички причини може да има повеќе или помалку опрема.

Цена 19 500 €
со ДДВ
Каросерија СУВ
километри 143.000
Гориво Дизел
Мотор 1560ccm 120KS
Боја Сива Металик
Прва регистрација 10/2017
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање