• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Peugeot 508 1.6 bluehdi 120ks Active Business MT

Основни податоци
Тип на возило Седан
километри 142.000
Гориво Дизел
Мотор 1560ccm 120KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 02/2016
WLTP N/A
Шифра бр. 06939
Дополнителна опрема
ABS ESP Airbag – Воздушно прерниче за возач, совозач и странични +кровни завеси Cruise Control Mултифункционален кожен волан со команди Електрично подесување на ретровизори Електрично подесување на предни и задни прозорци Екран во боја на допир со интегриран систем за навигацина / радио, мултимедиа, Bluetooth USB Дигитална клима во две зони Патен компјутер Самозатемувачки внатрешен електрохроматски ретровизор Isofix систем на задни седишта Сензор за светло Сензор за дожд Магленки Дневни LED светла Хром лајсни Паркинг сензори со графички приказ Алуминиумски фелни. Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.