• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Renault Captur Intence 1.3 Tce 140ks AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 4.400
Гориво Бензин
Мотор 1332ccm 140KS
Боја Црвена металик
Прва регистрација 08/2021
WLTP N/A
Шифра бр. 01010
Дополнителна опрема
ABS • ESP • ASR • Airbag - возач, совозач и странични • Помош при тргнување на нагорнини • Систем за задржување на тркала во лента LKA • Систем за предупредување при напуштање на возна лента LDW • Систем за помош при итно сопирање AFU • Isofix систем на задни седиша • Систем за контрола на притисок во пневматици • Full Led дневни светла • LED задни светла, Автоматски клима уред • Сензор за дожд и автоматско вклучување на светла • Задна паркинг камера • LED осветлување во кабина • Автоматска сопирачка • Кожен волан со команди • Мултимедијален систем со 7” екран на допир со: MP3, Bluetooth, AUX,USB, WIFI, Andorid Auto / Apple CarPlay • Kартица Renault Hands Free. • Возилото е купено во Македонија и е со фабричка гаранција. • Регистриран до 12,08,2022 Год.