SEAT ALTEA XL 1.6TDI DSG

Опрема

 • ABS
 • ESP
 • Cruise control
 • Мултифункционален кожен волан со команди
 • Airbag за возач, совозач , странични и кровни
 • Паркинг сензори со PDC
 • Радио CD со touch screen и уред за навигација
 • Двозонска клима- климатроник
 • Сензор за дожд
 • Електрика на предни и задни прозорци
 • Електрично подесување на ретровизори
 • Магленки
 • Алуминиумски фелни
 • Isofix систем на задни седишта
Цена 9 990€
со ДДВ
Каросерија Hatchback
Поминати километри 152.000
Гориво Дизел
Мотор 1.6 105 ks
Година 2014
Боја Бела
Регистрација 05.2020