SEAT ALTEA XL 1.6TDI DSG

Опрема

 • ABS
 • ESP
 • Cruise control
 • Мултифункционален кожен волан со команди
 • Airbag за возач, совозач , странични и кровни
 • Паркинг сензори со PDC
 • Радио CD со touch screen и уред за навигација
 • Двозонска клима- климатроник
 • Сензор за дожд
 • Електрика на предни и задни прозорци
 • Електрично подесување на ретровизори
 • Магленки
 • Алуминиумски фелни
 • Isofix систем на задни седишта

Регистрирано до 05.2020

Цена 9 990€
со ДДВ
КаросеријаHatchback
Поминати километри152.000
ГоривоДизел
Мотор1.6 105 ks
Година2014
БојаБела
Регистрација05.2020