• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
24 900€

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 150КS Business 4motion AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 126.000
Гориво Дизел
Мотор 1968ccm 235KS
Боја Бела
Прва регистрација 11/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 337919
Дополнителна опрема
АBS • ESC • Аirbag • ACC Adaptive Cruise Control • Aвтоматска клима уред, трозонско регулирање на температурата • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина • Isofix систем на задни седишта • Индикатор за притисок во пневматици • Автоматско активирање на преди светла • Front Assist • Driver Alert System • Паркинг сензори назад со Park Pilot • 8"Eкран на допир во боја • Bluetooth • USB компитабилен со iPhone • Систем за навигација • Driving mode – Snow/Sport/Offroad/Offroad Individual • Кровни носачи • Магленки • Мултифункционалек кожен волан со команди • Патен компјутер • Aлуминиумски фелни • Mагленки.