Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 150KS Bisiness 4motion DSG

АBS • ESC • Аirbag • ACC Adaptive Cruise Control • Aвтоматска клима уред, трозонско регулирање на температурата • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина • Isofix систем на задни седишта • Индикатор за притисок во пневматици • Автоматско активирање на преди светла • Front Assist • Driver Alert System • Паркинг сензори напред и назад со Park Pilot • 8″Eкран на допир во боја • Bluetooth • USB компитабилен со iPhone • Систем за навигација • Driving mode – Snow/Sport/Offroad/Offroad Individual • Кровни носачи • Магленки • Мултифункционалек кожен волан со команди • Патен компјутер • 17” Aлуминиумски фелни

Цена 22 900 €
со ДДВ
Каросерија СУВ
километри 129.000
Гориво Дизел
Мотор 2.0 150 ks
Боја Сива Металик
Прва регистрација 11/2016
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање