Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 150KS Business DSG

АBS • ESC • Аirbag • ACC Adaptive Cruise Control • Aвтоматска клима уред • Tрозонско регулирање на температурата • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина • Isofix систем • Индикатор за притисок во пневматици • Автоматско активирање на преди светла • Front Assist – функција за итно стопирање во град • Паркинг сензори напред и назад со Park Pilot • 8″Eкран на допир во боја • Bluetooth • USB компитабилен со iPhone • Систем за навигација • Кровни носачи • Магленки • Мултифункционалек кожен волан со команди • Патен компјутер • 17” Aлуминиумски фелни.

Цена 21 300 €
со ДДВ
Каросерија СУВ
километри 126.900
Гориво Дизел
Мотор 1968 ccm 150KS
Боја Бела
Прва регистрација 10/2016
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање