• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
20 000€

Volvo S60 2.0 190ks D4 Cross Country MT

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 115.000
Гориво Дизел
Мотор 2.0 190KS
Боја Сина металик
Прва регистрација 11/2017
WLTP N/A
Шифра бр. SAG020
Дополнителна опрема
ABS • ЕSC •  ASC • Crusise Control • Airbag  за возач, совозач, странични и воздушни завеси •  Mултифункционален кожен волан со команди • Кожен ентериер во крем боја • Меморија на предно возачко седиште • Автоматска двозонска  клима • Електрично подесување на ретровизори - Електрично преклопливи • Електрично подигање на предни и задни прозорци • Start-Stop систем • Патен компјутер • 5” Eкран во боја • Радио аудио систем High Performance • Уред за навигација • Isofix - систем на задни седишта • Паркинг сензори задни со помош при паркирање • City Safety • Сензор за дожд • Конекција со телефон • Индикатор за притисок на пневматици • Алуминиумски фелни • од технички причини може да има наведено помалце или повеќе опрема