• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
31 300€

Volvo S90 D3 Inscription Geatronic Business Luxury Line

Основни податоци
Тип на возило Седан
километри 122.000
Гориво Дизел
Мотор 1969ccm 150KS
Боја Махагони металик
Прва регистрација 05/2018
WLTP N/A
Шифра бр. SAG019
Дополнителна опрема
АBS • ESP • ESC • Аirbag – возач, совозач, странични воздушни завеси + воздушно перниче на ниво на колено од возачка страна • Adaptive Cruise Control • Hill Control • Lane Departure Warning • Park Assist • Pilot Assist • Speed Sigh Assist • 12,3Дигитална табла • Информации за знаци на патот RSI • Електронска клима двозонска • 9” Eкран на допир • Систем за навигација • Интеграција со паметен телефон преку USB (Apple Carplay и Аndroid Auto) • Мултифункционален кожен волан со команди • Koжен ентериер • Меморија на предни седишта • Аудио систем со високи перфоманси • Black - боја на внатрешноста на кровот • Сензор за дожд • Автоматски затемнети внатрешни и надворешни ретровизори • Предни LED активни светла • Isofix систем на задни седишта • 18 “ Aлуминиумски фелни • Start-Stop Технологија • Паркинг сензори напред и позади • Задна паркинг камера.  • Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.