• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
32 500€

Volvo S90 D4 Geatronic Business Plus

Основни податоци
Тип на возило Седан
километри 139.000
Гориво Дизел
Мотор 1969ccm 190KS
Боја Бела
Прва регистрација 11/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 031329
Дополнителна опрема
АBS • ESP • ESC • Аirbag – возач, совозач, странични воздушни завеси + воздушно перниче на ниво на колено од возачка страна • Adaptive Cruise Control • Hill Control • Lane Departure Warning • Park Assist • Pilot Assist • Speed Sigh Assist • 12,3Дигитална табла • Информации за знаци на патот RSI • Електронска клима двозонска • 9” Eкран на допир • Систем за навигација • Интеграција со паметен телефон преку USB (Apple Carplay и Аndroid Auto) • Мултифункционален кожен волан со команди • Koжен ентериер • Аудио систем со високи перфоманси • Седишта со лумбарна подршка • Сензор за дожд • Автоматски затемнети внатрешни и надворешни ретровизори • Предни LED активни светла • Isofix систем на задни седишта • Индикатор за користење на седишта • Електричен багажник • 18” Aлуминиумски фелни • Start - Stop Технологија • Паркинг сензори напред и позади • Задна паркинг камера. • Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.