Volvo S90D4 Mommentum Geartronic

АBS • ESP • ESC • Аirbag – возач, совозач, странични воздушни завеси + воздушно перниче на ниво на колено од возачка страна • Adaptive Cruise Control • Hill Control • Lane Departure Warning • Park Assist • Pilot Assist • Speed Sigh Assist • Driving Mode, 12,3Дигитална табла • Информации за знаци на патот RSI • Електронска клима двозонска • 9” Eкран на допир • Sensus систем за навигација • Интеграција со паметен телефон преку USB (Apple Carplay и Аndroid Auto) • Мултифункционален кожен волан со команди • Koжен ентериер • Аудио систем со високи перфоманси • Black – боја на внатрешноста на кровот • Седишта со лумбарна подршка – електрично прилагодливи • Греачи на предни седишта • Сензор за дожд • Автоматски затемнети внатрешни и надворешни ретровизори • Предни LED активни светла • Isofix систем на задни седишта • Индикатор за користење на седишта • Електричен багажник • 18” Aлуминиумски фелни • Start-Stop Технологија • Паркинг сензори напред и позади • Задна паркинг камера.

• Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема

Цена 31 900 €
со ДДВ
Каросерија Седан
километри 110.000
Гориво Дизел
Мотор 1969ccm 190KS
Боја Сива Металик
Прва регистрација 04/2019
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање