• Пон – Пет: 08:00 – 18:00 | Сабота: 08:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
30 900€

Volvo XC40 D4 AWD Business AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 141.000
Гориво Дизел
Мотор 1969ccm 190KS
Боја Бела
Прва регистрација 11/2018
WLTP N/A
Шифра бр. N/A
Дополнителна опрема
ABS ESP  Cruise Control Airbag - предни, странични, воздушни завеси + воздушно перниче за колено возач Hill Control Line Keeping Aid Park Assist Road Sign Information Collision Avoid Assitance City Safety Warning Електрични прозорци Електрчно преклопливи ретровизори Електронска клима во 2 зони Аудио систем со високи перфоманси Екран за возач od 12 инчи со интегриран систем за навигација 9 - инчен централен екран Преден централен потпирач за рака Ретровизор со замозатемнување Бежично полнење за телефон Поврзување преку Bluetooth •  Амбиентално внатрешно осветлување Помош при паркирање напред и назад Погон на сите тркала (АWD) 7 степен автоматски менувач Шини на покривот во црна боја Full Led светла  Алуминиумски фелни Затемнети задни стакла. Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.