Volvo XC60 2.0 D3 136ks FWD Kinetic Momentum

Опрема

 • ABS
 • ESP
 • Аirbag
 • Cruise Control
 • Mултифункционален кожен волан со команди
 • Електрика на предни и задни прозорци
 • Електрично подесување на ретровизори
 • Двозонска клима-климатроник
 • Патен компјутер
 • Радио CD
 • Систем за навигација
 • Паркинг сензори- предни и задни
 • Дневни LED светла
 • Aлуминиумски фелни
 • Сензор за дожд
 • Индикатор за притисок на пневматици
 • Isofix систем на задни седишта
 • Електрично подесување на предни седишта
 • Кровни носачи
Цена 19 900€
Каросерија SUV
Поминати километри 164.000
Гориво Дизел
Мотор 2.0 136 ks
Година 2014
Боја Сива металик