• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
33 600€

Volvo XC60 D4 AWD Geartronic Business

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 98.000
Гориво Дизел
Мотор 1969ccm 190KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 06/2018
WLTP N/A
Шифра бр. MMG020
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Cruise Control • Airbag - предни, странични,воздушни завеси + воздушно перниче за колено возач • Hill Control • Line Keeping Aid • Park Assist • Road Sign Information • Collision Avoid Assitance • City Safety Warning • Електрични прозорци • Електрчно преклопливи ретровизори • Koжен ентериер • Електронска клима во 2 зони • Аудио систем со високи перфоманси • Екран за возач od 12 инчи со интегриран систем за навигација •  9-инчен централен екран Преден централен потпирач за рака • Ретровизор со замозатемнување • Поврзување преку Bluetooth • Помош при паркирање напред и назад • Погон на сите тркала (АWD) • 8 степен автоматски менувач • Шини на покривот во сива боја • Full Led светла • Алуминиумски фелни Затемнети задни стакла. • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.