• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
43 000€

Volvo XC90 2.0 235KS D5 AWD 7 seat Business AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 97.000
Гориво Дизел
Мотор 2.0 235ks
Боја Сина металик
Прва регистрација 05/2018
WLTP N/A
Шифра бр. SAG029
Дополнителна опрема
АBS • ESP • ESC • Аirbag – возач, совозач, странични воздушни завеси + воздушно перниче на возач • Adaptive Cruise Control • Hill Control • Lane Departure Warning • Park Assist • Polot Assist • Speed Sigh Assist • Aмбиентално осветлување на ентериер • D 12” Eкран за возач кој интуитивно ги прикажува релевантните информации за возачот • Електронска клима двозонска • Мултифункционален кожен волан со команди • Аудио систем со високи перфоманси • Кожен ентериер • Седишта со лумбарна подршка-електрично прилагодливи • Сензор за дожд • Автоматски затемнети внатрешни и надворешни ретровизори • Isofix систем на задни седишта • Индикатор за користење на седишта • Електричен багажник • Aлуминиумски фелни • Кровни носачи • Конекција со smartphone • 9” Eкран на допир • Sensus систем за навигација • 7 седишта • Start-Stop Технологија • Паркинг сензори - напред и позади. Од технички причини може да има наведено повеќе или помалкu oprema.