Volvo XC90 D5 2.0D 225KS AWD Momentum 7seat

АBS • ESP • ESC • Аirbag – возач, совозач, странични воздушни завеси + воздушно перниче на возач • Activ Cruise Control • Hill Control • Lane Departure Warning • Park Assist • Park Pilot (Паралелно паркирање) • Speed Sigh Assist • City Safety Warning • Aмбиентално осветлување на ентериер • Driving Mode • 12” Eкран за возач кој интуитивно ги прикажува релевантните информации за возачот • Електронска клима двозонска • Мултифункционален кожен волан со команди • Аудио систем со високи перфоманси • Кожен ентериер • Седишта со лумбарна подршка – електрично прилагодливи • Сензор за дожд • Автоматски затемнети внатрешни и надворешни ретровизори • Isofix систем на задни седишта • Индикатор за користење на седишта • Електричен багажник • 19” Aлуминиумски фелни • Кровни носачи • Конекција со smartphone • 9” Eкран на допир • Sensus систем за навигација • 7 седишта.

Цена 35 500 €
со ДДВ
Каросерија СУВ
километри 101.000
Гориво Дизел
Мотор 2.0 225 ks
Година 2015
Боја Бела
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање