Volkswagen Touran Comfomrt Business 1.6 TDI 110ks DSG7

ABS • ESP • ACC – Adaptive Cruise ControlAдаптивен темпомат со систем за предупредување од фронтален удар – Front Assist • Airbag • Mултифункционален кожен волан со команди • Електрика на предни и задни прoзорци • Електрично подесување на ретровизори – електрично преклопливи • Патен компјутер • Start-Stop • Систем за навигација • Конекција со Smartphone • Isofix систем на задни седушта • Индикатор за притисок во пневматици • Радио CD со 6,5 екран во боја со допир • Bluetooth • Аuto Hold • Сензор за дожд • Климатроник – 3 зонска • Паркинг сензори – напред и позади со ParkPilot • Задна паркинг камера •  Алуминиумски фелни • Магленки • Кровни носачи • Затемнети стакла • Автоматски менувач.

Цена 14 600 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 147.000
Гориво Дизел
Мотор 1.6 110 ks
Година 2015
Боја Сива Металик
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање