• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
41 900€

Audi A5 3.0 TDI QUATTRO STRONIC7 DESIGN LUXE

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 119.000
Гориво Дизел
Мотор 2967ccm, 217KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 03/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 17559
Дополнителна опрема
• Воздушни перничиња за возач совозач/странични, Погон на сите тркала • (ABS) со електронски дистрибуција на силата на сопирачките (EBV) • Асистенти за сопирање • Audi drive • Drive assistance • Електрични ретровизори со греење со интегрирани LED светла • EDS (electronic differential lock) • Eлектронска контрола на стабилност • ESC • ABS • EBV • ASR и EDS • Информативен систем за возач со 12.3 инчи дисплеj (Audi Virtual Cockpit) • степен автоматски менувач • ISOFIX • Централен потпирач за раце • Кит за поправка на гуми • MMI радио плус – 7 инчен дисплеј во боја + Bluetooth • Серво управувач – електромеханички • Aвтоматска контрола на клима во 3 зони • Koжен ентериер • Tермоизолационо зелено затемнато задно стако, врата и странични прозори • Matrix – LED светла • Кеyless – Go централно заклучување • Паркинг сенозри напред и позади • Задна паркинг камера • Спортска суспензија • Темпомат • Препознавање на знаци • Aлуминиумски бандажи 18”.