Audi A5 Sportback 3.0 TDI 272ks Quattro Sport Automatic Tiptronic

• Воздушни перничиња за возач совозач/странични • Погон на сите тркала • (ABS) со електронски дистрибуција на силата на сопирачките (EBV) и Асистенти за сопирање • Audi drive • Drive assistance • Електрични ретровизори со греење со интегрирани LED светла • EDS (electronic differential lock) • Eлектронска контрола на стабилност • ESC • ABS • EBV • ASR и EDS • Информативен систем за возач со 5 инчи дисплеј • 8 степен автоматски менувач • ISOFIX • Тризонска свтоматска клима уред •  Централен потпирач за раце • Светла за магла • Кит за поправка на гуми • MMI радио плус – 7 инчен дисплеј во боја + Bluetooth • Серво управувач – електромеханички • Предни спортски седишта со кожа од страните и алкантара во средина • Tермоизолационо зелено затемнато задно стако, врата и странични прозори • Xenon Plus светла • Кеyless – Go централно заклучување • Паркинг сенозри напред и позади • Спортска суспензија • Темпомат • Препознавање на знаци • Aлуминиумски бандажи 19” • Камера за паркирање позади • Греачи на седишта.

Цена 42 200 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 95.000
Гориво Дизел
Мотор 3.0 272 ks
Година 2017
Боја Сива Металик
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање