• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

DACIA SANDERO STEPWAY 1.5 DCI 90 KS

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 35.000
Гориво Дизел
Мотор 1.5 90 ks
Боја Бела
Прва регистрација 06/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 00000
Дополнителна опрема
ABS • ESP (Electronic Stability Program) Tемпомат • Airbag • Mултифункционален кожен волан со команди • Радио CD • USB порта • Електрично подигање на предни прозорци • Електрично подесување на ретровизори • Isofix систем на задни седишта • LED Дневни светла • Start - Stop систем • Магленки • Кровни носачи • Задни паркинг сензори. • Возилото е купено во Македонија и реовно сервисирано во овластен сервис. • Регистрирано до 06/2022.