• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
29 900€

Fiat 500e France Edition 42KWh

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 27.000
Гориво Електрично
Мотор 42kwh, 118KS
Боја Црна металик
Прва регистрација 02/2021
WLTP 235
Шифра бр. 07664
Дополнителна опрема
ABS •  ESP • АЕB • Cruise Cotrnol • Воздушно перниче за возач, совозач и странични • Индикатор за притисок во пневматици • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Кожен серво управувач со команди • 10.25” Eкран на допир + систем за навигација • Централна дигитална табла • Apple Carplay • Android Auto • Електрична паркинг кочница • Задни паркинг сензори • Автоматска клима уред • Стаклен Кров • LED дневни светла • Надворешни ретровизори во боја на каросерија • Алуминиумски фелни.
ankara escort