• Пон – Пет: 08:00 – 18:00 | Сабота: 08:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
21 900€

Nissan Leaf Accenta 40KW

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 16.700
Гориво Електрично
Мотор 40 KW / 150 KS
Боја Бела
Прва регистрација 10/2018
Шифра бр. 21325
Дополнителна опрема
NissanConnect EV -НАВИГАЦИЈА • Apple Car Play + Google Android Auto • Предни ЛЕД дневни светла • Бришачи со сензор на дожд • ABS, EBD (електронска дистрибуција на силата на сопирачките) • ESP • FEB (систем за избегнување на фронтален удар) • Hill start assist • Воздушни завеси + странични перничиња за (возач и совозач) • 12V приклучок • 6 звучници • Bluetooth • Интелигентно предупредување и спречување од излегување на лента • Интелигентно сопирање во итни случаи со препознавање на пешаци • Автоматска клима уред • Темпомат + , Функционалност на електронски педал (сопирање и забрзување) • Патен компјутер • Серво волан подесив по висини и длабина Xалогени предни светла • TPMS (систем за притисок на гуми) • 16”Алиминумски бандажи • Камера позади • Паркинг сензори https://ev-database.org/car/1106/Nissan-Leaf