• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Volkswagen Golf 1.6TDI

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 75.000
Гориво Дизел
Мотор 1598ccm 116KS
Боја Бела
Прва регистрација 05/2020
WLTP N/A
Шифра бр. 130282
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag-Предни / Странични и воздушни завеси • Front Assist • Auto Hold • Park Pilot • Mултифункционален кожен волан со команди• Електрично подесување на ретровизори • Патен компјутер • Индикатор за притисок во пневматици • Двозонски клима уред - климатроник • Паркинг сензори – напред и позади • Припрема за телефон • Алиминиумски фелни 16” • Магленки • Isofix систем на задни седишта • Сензор за дожд. • Возилото е купено во Македонија . • Регистрирано до 05/2022.  • Од технички причини може да има наведено помалку/повеќе опрема.