• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Volkswagen ID.3 Pure Performance 45KW

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 0
Гориво Електрично
Мотор 150KS
Боја Бела
Прва регистрација 2021
WLTP N/A
Шифра бр. 80144
Дополнителна опрема
Мулти функционален кожен волан со греење и контроли на допир • Потпирачи за раце • Возачко седиште прилагодливо по висина • 6 x Airbag • Паркинг сензори напред и позади “Park Distance Control” • Автономно сопирање “Front assist”• систем за задржување на лента “Lane Assist” • Навигациски систем “Discover Pro” 10”-екран во боја на допир • Bluetooth, Топлинска пумпа • Пакет комфорт Plus (Двозонска автоматска клима-Air Care Climatronic • електрични надворешни прилагодливи ретровизори со греачи • греење на предни седишта • автоматски загревани прскалки за миење на ветробранско стакло • USB приклучоци, сензор за дожд) • Алу фелни со гуми 215/55/18 • Кабел за полнење на домашен приклучок + кабел mode 3 type2 • 16A https://ev-database.org/car/1127/Volkswagen-ID3-Pure-Performance