• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
44 500€

Land Rover Discovery 2.0 SD4 SE Automatic

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 71.800
Гориво Дизел
Мотор 1990ccm 240KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 10/2017
WLTP N/A
Шифра бр. SAG013
Дополнителна опрема
Сериска опрема: ABS • ETC • EBD • Аларм • Сензор за дожд • Електрични прозори со сензитивност на притисок • Греани електрични ретровизори • Помош при угорнина (HDC) • Борд компјутер • Алуминиумски тркала • Систем за мониторинг на притисок во гумите(TPMS) • Систем за навигација InControl Touch Pro • Премиум F1 мултифункционален кожен волан • Двозонска клима • Делива клупа 40:20:40 • Затемнувачки внтарешен ретровизор • Електронски контролирана воздушна суспензија • Dynamic Stability Control (DSC) • Eлектрична паркирна кочница • Trailer stability Assist(TSA) 10,2”екран осетлив на допир (In Control Touch Pro) • Bluetooth приклучок • Говорни команди • Безбедносно само кочење • Индикатор за потрошеност на кочниците • Адаптивен Cruise Control • Line Keep Assist • Паркинг  позади • Предни, странични воздушни перничиња и завеси од страна • 5 Програми за возење вклучувајќи програма за карпест терен • Панорамски стаклен кров •  Помош за паркирањe.   • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема .