• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
13 300€

Nissan Leaf 30Kwh 109KS AT

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 47.000
Гориво Електрично
Мотор 30kwh, 109KS
Боја Бела
Прва регистрација 10/2017
WLTP 170km
Шифра бр. SAG032
Дополнителна опрема
ABS • ESP • FEB (систем за избегнување на фронтален удар) • Hill start assist • Воздушни завеси + странични перничиња за (возач и совозач) • 12V приклучок • 4 звучници • Bluetooth • АUX приклучок • Аудио систем ради • RDS со 7екран на допир • Систем за Навигација • Автоматска клима уред • Темпомат • Патен компјутер • Мултифункционален серво волан со команди подесив по висини и длабина Xалогени предни светла • TPMS (систем за притисок на гуми) • 16”Алиминумски бандажи • Електрично подесување на ретровизори • Греење на предни седишта • Задна паркинг камера.   https://ev-database.org/car/1020/Nissan-Leaf-30-kWh
ankara escort