• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
29 100€

Opel Corsa-e Edition

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 13.000
Гориво Електрично
Мотор 136KS
Боја Бела
Прва регистрација 01/2020
WLTP 352km
Шифра бр. 33724
Дополнителна опрема
Безбедносен пакет Препознавање на сообракајни знаци • Сензор за препознавање замор кај возач • Автоматски ограничувач на брзина • Систем за избегнување судар при мала брзина • Систем за откивање опасност од пешаци (Front pedestrian detection system ) • Сензори за дожд • Сензор со детектор за активација на светло во тунел • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • 7Екран на допир во боја/ Радио мултимедиа / 6 звучници/ USB / Bluetooth • Систем за навигација/Apple CarPlay • Android Auto • Патен компјутер • Кожен волан со команди • Автоматски клима уред • Drive mode – Sport /Eco/Standard • Електрична сопирачка • Електрично подесување на ретровизори • Електрично подигање на предни и задни прозорци • Директ Start-Stop систем • Надворешен кров во црна боја • Алуминиумски фелни • Магленки.