• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
32 500€

Jaguar F-PACE 2.0D i4 241ks Prestige AWD AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 123.000
Гориво Дизел
Мотор 1999ccm 240KS
Боја Црна металик
Прва регистрација 01/2019
WLTP N/A
Шифра бр. SAG027
Дополнителна опрема
ABS • BAS • ESP • ASR • 6X Airbag • Аdaptive Cruise Control Lane Departure Warning System • Attention Assist • Мултифункционален кожен волан со команди • Греење на ретровизори - ел.прилагодливи • Автоматска контрола на клима во 2 зони • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Kожen Eнтериер • Амбиентално внатрешно осветлување • Електрично подесување на предни седишта • Park Assist • Задна паркинг камера • Audiosystem Meridian • Audio Interface iPod/AUX /USB/ MP3 • 10Мултифункционален екран на допир • Bluetooth • Систем за навигација • Isofix систем на задни седишта • Start-Stop • Bi -Xenon светла • 20” Алуминиумски фелни .