• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
42 000€

Land Rover Discovery 2.0 TD4 S AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 105.800
Гориво Дизел
Мотор 1990ccm 180KS
Боја Бела
Прва регистрација 10/2017
WLTP N/A
Шифра бр. SAG021
Дополнителна опрема
Сериска опрема: ABS • ETC • EBD • Аларм • Сензор за дожд • Електрични прозори со сензитивност на притисок • Греани електрични ретровизори • Помош при угорнина (HDC) • Борд компјутер • Алуминиумски тркала • Систем за мониторинг на притисок во гумите (TPMS) • Систем за навигација InControl Touch Pro • Премиум F1 мултифункционален кожен волан • Двозонска клима • Делива клупа 40:20:40 • Затемнувачки внтарешен ретровизор • Електронски контролирана воздушна суспензија • Dynamic Stability Control (DSC) • Eлектрична паркирна кочница • Trailer stability Assist(TSA) 10,2”екран осетлив на допир (In Control Touch Pro) • Bluetooth приклучок • Говорни команди • Безбедносно само кочење • Индикатор за потрошеност на кочниците • Адаптивен Cruise Control • Line Keep Assist •Паркинг напред и позади •Предни, странични воздушни перничиња и завеси од страна • 5 Програми за возење вклучувајќи програма за карпест терен.   • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.