• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
20 900€

Mercedes Benz A -Klasse A 180D Business AT

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 120.000
Гориво Дизел
Мотор 1461ccm 116KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 11/2018
WLTP N/A
Шифра бр. MMH028
Дополнителна опрема
ABS • ESP • ASR • 7 x Airbag • Сензор за дожд • Cruise Control • LED дневни светла • LED задни штоп светла • Систем за одржување на лента • Active Brake Assist • Speed Limit Assist • Attention Assist • Индикатор за притисок во пневматици • Кожен Ентериер • Спортски седишта • Автоматска клима во две зони • Електрично подесување на ретровизори,ел преклипливи • Спортски кожен волан со команди • F1 Shift Типтроник • START-STOP систем • Радио MP3 • USB porta (iPod, HD..) • Apple CarPlay • Android Auto • Систем за навигација • Bluetooth • Eкран на допир • Park Assist • Паркинг сензори напред и позади • Isofix систем на задни седишта • Алуминиумски фелни.                                                  
ankara escort