• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
32 300€

Volvo XC60 2.0 197ks B4 AWD Mommentum AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 161.000
Гориво Дизел
Мотор 1969ccm 197KS
Боја Бела
Прва регистрација 11/2019
WLTP N/A
Шифра бр. 503747
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Cruise Control • Airbag-предни, странични, воздушни завеси + воздушно перниче за колено возач • Hill Control • Line Keeping Aid • Park Assist • Road Sign Information • Collision Avoid Assitance • City Safety Warning • Електрични прозорци • Електрчно преклопливи ретровизори • Koжен ентериер • Електронска клима во 2 зони • Аудио систем со високи перфоманси • Екран за возач od 12 инчи со интегриран систем за навигација • 9-инчен централен екран Преден централен потпирач за рака • Ретровизор со замозатемнување • Поврзување преку Bluetooth • Помош при паркирање напред и назад • Погон на сите тркала (АWD ) • 8 степен автоматски менувач • Шини на покривот во сива боја • Full Led светла • Алуминиумски фелни Затемнети задни стакла. • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.