• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
28 900€

Volvo XC40 D4 AWD Mommentum AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 141.000
Гориво N/A
Мотор 1969ccm 190KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 06/2019
WLTP N/A
Шифра бр. 93654
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Cruise Control • Airbag - предни, странични, воздушни завеси + воздушно перниче за колено возач • Hill Control • Line Keeping Aid • Park Assist • Road Sign Information • Collision Avoid Assitance • City Safety Warning • Електрични прозорци • Електрчно преклопливи ретровизори • Електронска клима во 2 зони • Аудио систем со високи перфоманси • Екран за возач od 12 инчи со интегриран систем за навигација •  9-инчен централен екран • Преден централен потпирач за рака • Ретровизор со замозатемнување • Бежично полнење за телефон • Поврзување преку Bluetooth • Помош при паркирање напред и назад • Погон на сите тркала (АWD ) • 7 степен автоматски менувач • Шини на покривот во боја • Full Led светла • Алуминиумски фелни •  Затемнети задни стакла. • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.